Body aj ako svadobný kúsok

BODY

Body z mäkkej jemne elastickej krajky.

Body je „živôtik“ s elastickými nohavičkami, ktoré sa medzi nohami zapínajú na patentky. Nohavičky držia živôtik pekne vystretý, preto sa nevykasáva z pása oblečenia pri pohybe. Body musí obtiahnuť postavu, preto je potrebné aby bolo aspoň jemne elastické a teda robené z elastickejších  prispôsobivejších materiálov a krajok.

Teda body nie je možné ušiť z každého materiálu a hrubej  pevnej krajky, pretože by to bolo nepohodlné a nepraktické pri pohybe. Pri pevnom materiály je obmedzený pohyb a hlavne zdvíhanie rúk pri tancovaní, pretože body držia nepevno vystreté nohavičky.

Pozn.: Ak máš živôtik z pevnejšej krajky na šatách a zdvihneš ruky, zdvihne sa aj pás šiat, takže ťa to moc neobmedzuje a poznáme to za krásu sa občas trošku trpí 🤫.

 

 

 

Body je drahšie ako živôtik šiat 

Body nie je „lacnejšia“ varianta ako živôtik šiat, hlavne pri drahej dizajnérskej krajke. Krajka na šatách ide len do tvojho pása/do pása šiat, krajka na body ide pod pás aby pri pohybe nebolo hneď vidno nohavičky body. Ak chceš na body mať trištvrťový alebo dlhý rukáv musíš počítať s kúpou ďalšej krajky na rukáv.

 

Body z hrubšej prispôsobivej krajky vhodné na bežnejšie nosenie.

Body z hrubšej prispôsobivej krajky s tylovými rukávmi vhodné aj do kostýmu.

 

 

TIP: V ponuke mám aj body z naozaj krásnych hrubších jemne elastických krajok, ktoré sú vhodné aj na bežnejšie nosenie.

 

 

 

 

 

L ± XL 

Ak si väčšie číslo a máš väčšie prsia a aj bruško, tak body musí byť z kvalitných elastických materiálov a krajok, aby sa vedelo prispôsobiť na nesúmernosti postavy, pretože pevnejšie materiály a krajky nie je možné vytvarovať na nesúmernosti postavy. Určite aj v bežnom živote uprednostnuješ elastické kúsky oblečenia, ktoré sa ti vedia tvarovo prispôsobiť.

 

Svadobné body 

Body z elastického tylu.

Svadobné body odporúčam len nevestám, ktoré chcú naozaj body využiť v budúcnosti na iné spoločenské akcie, alebo nevestám, ktoré majú menšiu rodinnú svadbu a body chcú využiť ako elegantný kúsok k sukniam a nohaviciam. Tu daj pozor na kvalitu zapínania ☝️, aby si si nepoškodila krajku na body-čku.

Svadobné body s farebnou sukňou.

 

 

 

 

 

 

 

Hrubá pevná krajka je vhodná len na šaty

Hrubá dizajnérska krajka.

V výstrih z hrubej dizajnéskej krajky, nemusí byť vložený tyl.

Ak chceš mať šaty z dizajnérskej pevnejšej krajky, radšej si nechaj model šiat po svadbe skrátiť do midi alebo mini dĺžku, alebo si dokúp farebnú vlečku na šaty, ktoré mám tiež v ponuke.

Ak máš živôtik z pevnejšej krajky na šatách a zdvihneš ruky, zdvihne sa aj pás šiat, takže ťa to moc neobmedzuje v pohybe pri tancovaní a poznáme to za krásu sa občas trošku trpí 🤫.

Body z hrubej pevnej krajky by bolo nepohodlné a obmedzovalo by pri pohybe, nakoľko body je zapnuté medzi nohami a teda sa neposúva ako pás šiat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace príspevky