Všeobecné Obchodné podmienky v zmysle zákona 102/2014

Toto sú obchodné podmienky, ktoré musia byť zverejňované povinne podľa zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov:

1. hlavné vlastnosti tovaru: Svadobné šaty a iné modely, šité na mieru z kvalitných materiálov. Každá zákazníčka dostane osobité inštrukcie k starostlivosť pre jej model Dyona. Všeobecne:

 • Odporúčame program ručné pranie pri nízkej teplote alebo ekologickú čistiareň. Neodporúčame chemické čistenie.
 • Ak sú na šatách korálky alebo flitre je možné šaty čistiť len v rukách.
 • Materiály je vhodné žehliť hlavne parou na nízkom stupni.
 • Nepoužívajte aviváž, aviváž zmäkčuje vlákna a môžu sa roztiahnuť.

Nezodpovedáme za akékoľvek poškodenie vzniknuté zásahom do šiat. Viac bod. 9.

Pri náprave poškodenia sa snažím vždy pomôcť, preto prosím o ústretové a čestné jednanie aj z vašej strany. Ďakujem

2. obchodné meno a sídlo predávajúceho: Ing. Dagmar Kršáková- Dona, Riadok 11/15, 034 01 Ružomberok, ICO 46947558, nie sme plátci DPH.

3. kontakt

Ing. Dagmar Kršáková – Dyona
Riadok 1963/11
03401 Ružomberok

0911608178, info@dyona.sk

4. adresa pre odoslanie šiat v prípade dodatočnej úpravy je:

Kuriérom (nemáme schránku):
Dagmar Kršáková
Námestie Andreja Hlinku 71
034 01 Ružomberok
00421911608178

5. cena tovaru je rozpísaná v objednávke a na faktúre. Záloha a platby sa riešia individuálne, viem vám samozrejme výnsť v ústrety.

6. platobné podmienky: Záloha a zrušenie šitia 

Model skladom: Odosielame hneď na druhý deň, ako sa nám pripíše platba na účet. Model je možné vrátiť do 14 pracovných dní. Pri prebratí a rozbalovaní vráteného modelu natáčamie video, aby nedošlo k nedorozumeniu, ak sa nám vráti model poškodený.

 • Ak je vada opravitelná, dohodneme sa na sume opravy
 • Ak je vada neopravitelná, vrátíme vám poškodený tovar naspäť

Preto vás pekne prosíme pri skúšaní modelu budte maximálne opatrné. Dajte si pozor na rôzne náramky, prstene, hodinky, náušnice, make-up a opätky od topánok. Ďakujeme, že ste opatrné, veľmi si to vážime.

 • Po prebratí a skontrolovaní modelu, vám peniaze odošleme ihneď na účet z ktorého nám prišla platba, bez poštovného. Náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci.

Formulár na vrátenie: stačí nám napísať na info@dyona.sk, že model vraciate. Alebo odpovedať na email, v ktorom vám prišlo potvrdenie o vašej objednávke.

A. Model Dyona podľa vašich predstáv: Pri rezervácií termínu sa platí záloha 100E za tri dni na šitie. Záloha nie je vratná, máte rezervovaný čas, kde neberieme nikoho iného a kúpený materiál na naše náklady. Pred začatím šitia si detailne prejdeme celý váš model a uhradí sa polovica ceny šiat prevodom na účet. Druhá polovica sa uhradí po ušití šiat alebo po skúške šiat. Platí sa vždy prevodom na účet.

B. Náš model Dyona šitý na vaše miery: Pri rezervácií termínu sa platí záloha 100E za tri dni na šitie. Ak šitie zrušíte z akéhokoľvek dôvodu, pred začatím šiatia záloha sa vám vráti na účet.  Zrušiť šitie musíte:

 • aspoň mesiac pred začatím šitia, aby sme mali šancu nájsť inú zákazníčku (inak ostaneme bez prímu).
 • váš model musí byť šitý z materiálov, ktoré sme mali skladom. Ak sme objednávali špeciálne materiál pre vás (hlavne krajku) na naše náklady, tak sa záloha nevracia.
 • vždy sa snažím výnsť v ústrety,takže vieme sa samozrejme dohodnúť.

Či je záloha vrtaná alebo nie, ste informovaná dopredu pri rezervácii termína.

7. dodacie podmienky: Finálne dokončené šaty posielame kurierskou spoločnosťou. Ak máte záujem o skúšku šiat, tak je potrebné sa dohodnúť už pred začatím šitia, aby sa model pripravil do skúšky.

Pri osobnom prevzatí sa odovzdávajú finálne dokončené šaty, preto dodatočná prípadná úprava sa dopláca. Drobné úpravy spravíme radi bez dodatočného doplatenia.

Poštovné náklady znáša kupujúci.

8. lehota pre dodanie tovaru sa dohaduje vždy individuálne s každou zákazníčkou. Dohodneme sa na daný mesiac v ktorom budú šaty doručné.

 • Zákazníčky, ktoré majú zaplatenú lehotu tak majú pevný dátum šitia.
 • Zákazníčky, ktoré zálohu nemajú zaplatené a sú „na poslednú chvíľu“ musia sa prispôsobiť nám, kde máme voľné miesto. Snažím sa výnsť každému v ústrety viď. naše recenzie :).

9. úpravy šiat sú detailne popísané vyššie. Sme malá dielňa, ktorej záleží na spokojnosti každej zákazníčky a tak k vám aj pristupujeme. Každé odporúčanie je pre nás veľmi cenné. Vždy sa každej zákazníčke snažíme maximálne pomôcť a vážime si otvorenú a čestnú komunikáciu. Prosím na email info@dyona.sk nám vždy pošlite fotku vady s jej krátkym – výstižným popisom.

Podľa zákona č. 40/1964 Zb. v plnom znení, poučenie o zodpovednosti za vady tovaru a možnostiach odstránenia:

 • Tu prosím všetky zákazníčky, aby si zvážili neopodstatnené reklamácie a špekulácie, aby ste nemuseli platiť za dodatočnú úpravu. Uvedomte si, že ma to stojí čas a aj peniaze. Jednajte čestne a pravdivo. Každému sa snažím pomôcť.
 • Nezodpovedáme za mechanické poškodenie ako sú vytrhnuté zipsy, zaseknuté zipsy. Používame najkvalitnejšie nemecké zipsy a pred odoslaním ich niekoľko krát skúšame. Používame kryté „neviditelné“ zipsy, ktoré nie sú stvorené na trhanie alebo šklbanie. Šaty a sukne starostlivo zapnete s asistenciou druhej osoby. Ak sú vám šaty malé, tak sa môže stať, že zips budete šklbať a zatrhávať, preto odporúčam si šaty nechať rozšíriť. Stají to pár € a vyhnete sa nepríjemnostiam. 
 • Nezpodpovedáme za rôzne fľaky a škvrny. Na dieľni nepoužívame žiadne tekutiny okrem vody a žiadne jedlo. Ak pôjde o technické poškodenie látky (ktoré sme si nevšimli pri šití)  tak to zistíme aj podľa fotky, ktorú nám zašlete a samozrejme bezodkladne sa dohodneme na postupe nápravy. Ak šaty zašpnitíte, treba nám otvorene povedať o aký druh škvrny ide aby sme ho vedeli odborne vyčistiť. Alebo zájdite do ekologickej čistiarne, kde vám zaručene pomôžu a vyhnete sa poškodeniu materiálu, ktoré môže vzniknúť chemickým čistením.
 • Mechanické poškodenia rozstrhnutia zošitia šiat v šití a podobne…. šaty vám prišli riadne zošité, bez dier a párania sa. Nebudeme zisťovať ako vzniklo dodatočné roztrhnutie. V prípade záujmu vám ich radi zošijeme, dáme do pôvodého stavu.
 • Nesprávna veľkosť, chyba v meraní. S každou zákazníčkou si detailne prejdem meranie, viď naše recenzie. Ak ste si nie isté, odporúčam vám skočiť ku krajčírke v meste a nechať sa odborne pomerať podľa môjho návodu (doneste jej vytlačené obrázky).  Za akúkoľvek dodatočnú úpravu sa dopláca. Môžeme sa dohodnúť na skúške pred ich dokončením u mňa v Ružomberku, kde vám ich prispôsobíme presne na mieru- samozrejme zadarmo :).
 • Nesprávny strih šiat. Ak ste si nie istá strihom šiat prosím pošlite mi vašu foto, veľmi rada poradím. Ak si objednávate model na dialku, odporúčam ísť do strihu o ktorom viete, že vám pristane. Za dodatočnú úpravu alebo zmenu strihu sa dopláca ( za nový materiál aj prácu). Ak si objednáte model na mieru v strihu, ktorý sa vám následne nepáči nie je to naša zodpovednosť a dôvod  podľa zákonu o ochrane spotrebiteľa na zrušenie a vrátenie objednaného modelu na vaše miery.
 • Farba šiat. Vždy s každou zákazníčkou si detailne prejdem farbu a pošlem fotky pri bielom papieri aby nedošlo ku skresleniu farby. Odporúčam vybrať farbu o ktorej viete, že vám pristane a dobre sa v nej cítite. Pri výbere odtieňu bielej farby k vašej poškožke rada poradím.

10. odstúpenie od zmluvy :

Pred začatím šitia:

 • A. Model Dyona podľa vašich predstáv: Odstúpiť môžete hocikedy pred začatím šitia vášho modelu. Záloha 100E sa nevracia, pretože máte rezervované 3 dni na šitie. Plus je to za môj čas strávený riešením vašej objednávky a hladanie a kúpa materiálu. Pri začatí šitia, alebo jeho ušití to nie je možné. Takýto model je zhotovený presne na vašu postavu s vašimi požiadavkami, preto jeho predanie je veľmi sťažené. Verím tomu, že Dyona šaty, nebudete chcieť ani vrátiť 🙂 viď. naše recenzie.
 • B. Náš model Dyona: Odstúpiť môžete hocikedy pred začatím šitia modelu. Záloha 100E sa vám vráti na účet. Pri začatí šitia, alebo jeho ušití to nie je možné.
 • Model skladom: do 14 pracovných dní.

Už hotový model Dyona na mieru:

 • Kupujúci nemôže odstúpiť od Kúpnej zmluvy v prípadoch, stanovených zákonom o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov ak ide o tovar zhotovený podľa jeho požiadaviek, alebo prispôsobený na jeho miery.

Milé Dyona-ky ďakujem za každú jednu milú zákazníčku, ktorá vie oceniť našu prácu. Celá Dyona je o tom, že nás to nesmierne baví, nerobíme to preto „že musíme“. Veľmi ďakujeme za každú recenziu a odporúčanie, pomáha nám to a veríme, že dobrá energia sa každej jednej z vás vráti. Ste svelé!

Podľa zákona č. 391/2015 Z. z. o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov pripájam odkaz na platformu SOI.